Żaluzje fasadowe
Żaluzje fasadowe są nowoczesnym, eleganckim produktem mocowanym na zewnątrz fasady budynku. Lekka i prosta budowa doskonale zafunkcjonuje w nowoczesnych obiektach architektonicznych, charakteryzujących się dużymi przeszkleniami.
 
Żaluzje fasadowe chronią wnętrze budynku przed nadmiernym jego nasłonecznieniem oraz poprawiają zewnętrzny wygląd obiektu. Montowane na dużych elewacjach działają jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji – nie obciążając jej.
 
ŻALUZJE FASADOWE W NOWOCZESNYCH DOMACH   
 
Nowoczesna architektura lubi rozwiązania proste i funkcjonalne, a jednocześnie podkreślające geometrię bryły budynku.
Eleganckim  produktem, wpasowującym się w trendy i wymagania współczesnego budownictwa, są prezentowane żaluzje fasadowe. Dzięki nim ochronimy wnętrze przed promieniami słonecznymi, ale także zyskamy ciekawie prezentującą się fasadę.
 
Duże przeszklenia to jeden z elementów wyróżniających nowoczesne budownictwo. Tafle szkła, sięgające od podłogi do sufitu, wprowadzają do wnętrza budynku dużo światła dziennego oraz tworzą wrażenie przenikania się przestrzeni wewnętrznej z zewnętrzną. Dzięki nim pomieszczenia zyskują na przestronności.
 
Jakie zatem zastosować osłony przeciwsłoneczne, aby zachować nowoczesną, geometryczną bryłę budynku przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ilości światła dziennego? Rozwiązaniem doskonale wpisującym się w estetykę nowoczesności są żaluzje fasadowe aluminiowe.
 
Żaluzje fasadowe są na tyle estetycznym i dekoracyjnym elementem, że nie zachodzi konieczność stosowania dodatkowych osłon w postaci wewnętrznych rolet czy żaluzji. Wykonane z aluminium i dostępne w szerokiej palecie barw zgodnie z wzornikiem RAL idealnie komponują się z materiałami najczęściej stosowanymi w nowoczesnych budynkach: szkło, beton, drewno, aluminium, tworząc przemyślane, intrygujące kompozycje.  Efekt wizualny potęguje ustawienie lamel pod odpowiednim kątem, w zakresie od 90º do 180º. Zmiana kąta ułożenia lamel umożliwia jak najbardziej komfortowe przenikanie światła i ciepła do wnętrza pomieszczenia.
 

FUNKCJONALNOŚĆ ŻALUZJI FASADOWYCH  
 
Lekka i prosta budowa żaluzji wykonanych z wysokiej jakości aluminium wpływa nie tylko na ostateczny wygląd fasady, nadając jej optycznej lekkości, ale także nie stanowi obciążenia dla konstrukcji budynku. Stabilność i trwałość systemu, a także ochronę przed nadmiernym działaniem wiatru zapewniają prowadnice oraz stalowe linki. Zastosowanie do produkcji odpornego na warunki atmosferyczne aluminium oraz dodatkowe zabezpieczenie wysokiej jakości lakierami sprawiają, że żaluzje fasadowe są odpowiednio chronione przed zniszczeniem w wyniku działania wody, wilgoci czy intensywnych promieni słonecznych.
 
Za bezproblemowe funkcjonowanie żaluzji fasadowych odpowiadają systemy sterowania. Mogą być one obsługiwane ręcznie, przy pomocy mechanizmu korbkowego lub elektrycznie, za pomocą silnika. Jeden silnik może sterować pojedynczą żaluzją lub ich większą liczbą. Istnieje także możliwość zintegrowania mechanizmu sterowania z systemem automatyki pogodowej oraz z inteligentnym systemem zarządzania budynkiem.
 
 
WŁAŚCIWOŚCI IZOLACYJNE ŻALUZJI FASADOWYCH  
 
Żaluzje fasadowe aluminiowe nie tylko skutecznie chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się i stanowią regulację dla ilości światła przenikającego do pomieszczeń. W przypadku dużych, przeszklonych elewacji stanowią izolator, wpływając na odpowiedni rozkład temperatury wewnątrz, wspomagając tym samym pracę klimatyzacji. Pomiędzy lamelami a szybą powstaje poduszka powietrzna, która jest skuteczną barierą termiczną, spowalniającą wymianę ciepła.
 
Przy panującej na zewnątrz temperaturze 35ºC możliwe jest obniżenie temperatury panującej wewnątrz budynku nawet o kilka stopni. Zaletą żaluzji fasadowych jest także to, że poprawiają akustykę wnętrz, zmniejszając natężenie hałasu pochodzącego z zewnątrz.
 
DLACZEGO ŻALUZJE FASADOWE ?  
 
 • efektowne zaciemnienie zewnętrzne otworów okiennych i szklanych fasad,
 • płynne sterowanie żaluzją (otwieranie i zamykanie) w zakresie 90o i 180o możliwość komfortowego ustawienia stopnia przenikania światła do wnętrza,
 • żaluzje fasadowe zamontowane na dużych przeszklonych powierzchniach zapewnią optymalną ochronę przeciwsłoneczną oraz wsparcie pracy klimatyzatorów, tym samym ograniczając koszty eksploatacyjne obiektu,
 • prowadzenie żaluzji za pomocą prowadnic lub linki stalowej
 • obniżenie poziomu hałasu,
 • lekka i prosta konstrukcja aluminiowa,
 • Szeroka gama kolorystyczna lamel pozwala optymalnie dostosować żaluzje fasadowe pod kątem funkcji, jak również wizualnym do fasady budynku,
 • sterowanie ręczne lub automatyczne,
 • możliwość współpracy z systemem automatyki pogodowej,
 • zastosowanie wysokiej klasy powłok lakierniczych odpornych na czynniki atmosferyczne.
 
MONTAŻ  
 
Montaż żaluzji fasadowych to odpowiedzialna czynność. Wymaga doświadczenia od osób wykonujących montaż jak również wiedzy związanej ze sztuką budowlaną. Firma Vertical montaż żaluzji fasadowych wykonuje profesjonalnie i solidnie z zachowaniem wszystkich standardów dotyczących ścisłych zaleceń dokumentacji technicznej producenta stolarki oraz systemów żaluzjowych. Montaż żaluzji fasadowych wykonywany jest wyłącznie przez przeszkolony personel pracowniczy naszej firmy. Montujemy wyłącznie żaluzje fasadowe, które wyposażone są w pełną dokumentację dopuszczającą do użytkowania .
 
JAKIE STEROWANIE DO ŻALUZJI FASADOWYCH ?  
 
Sterowanie elektryczne żaluzji fasadowych to wyposażenie praktycznie standardowe. Zdecydowanie zalecamy wybór automatyki do obsługi żaluzji. Sterowanie ręczne jest dużo bardziej skomplikowane i czasochłonne. Sterowanie za pomocą pilota lub przełącznika sprawia, że są one łatwe w obsłudze nawet wówczas, gdy stanowią osłonę wielkogabarytowych przeszkleń. Możliwość łączenia rolet w zespoły oraz zintegrowanie z systemem zarządzania budynkiem docenią z kolei zwolennicy inteligentnych rozwiązań. 
 
Żaluzje fasadowe dodatkowo wyposaża się w różnego rodzaju czujniki pogodowe dzięki którym wnętrze budynku będzie w pełni zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.
 
Sterowanie elektryczne gwarantuje idealną kontrolę nad światłem oraz nadmierną temperaturą. Dzięki zastosowaniu inteligentnej automatyki Somfy lub Elero żaluzje fasadowe można sterować w każdym momencie i z każdego miejsca na ziemi. Żaluzje elektrycznie sterowane wyposażone są głównie w specjalistyczne trwałe szybkobieżne napędy.
Dzięki zastosowaniu automatyki żaluzje fasadowe tworzą idealną formę osłony przeciwsłonecznej która jest integralną częścią domu.
 Nasza firma posiada w ofercie i montuje napędy do żaluzji fasadowych, które kompatybilne są z dostępnymi na rynku systemami Inteligentnego Domu.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego Salonu Firmowego w Szczecinku, gdzie można zobaczyć żaluzję fasadową i przetestować system sterowania.
 
CZYSZCZENIE ŻALUZJI FASADOWYCH  
 
Bezproblemowe, wieloletnie użytkowanie żaluzji fasadowych zapewni nie tylko zakup produktu u sprawdzonego, renomowanego dystrybutora, ale także przeprowadzanie regularnych przeglądów i napraw – przeczytaj , jak wykonać je prawidłowo. 
Do produkcji żaluzji fasadowych ANWIS stosowane są komponenty wysokiej jakości, charakteryzujące się wytrzymałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Trwałość koloru lameli wykonanych z aluminium zapewnia pokrycie ich w procesie produkcyjnym farbą poliestrową.
 
Żaluzje fasadowe z racji tego, że znajdują się na zewnątrz, narażone są na zabrudzenia w dużo większym stopniu niż osłony stosowane wewnątrz. Ich prawidłowe funkcjonowanie może zostać zakłócone przez gromadzący się na lamelach kurz. Szczególnie niebezpieczne mogą okazać się drobinki piasku czy zalegające liście.  
 
Podstawowe prace, których celem jest utrzymanie żaluzji fasadowych w jak najlepszym stanie, można przeprowadzić samemu, przestrzegając podstawowych zasad.
 
Do czyszczenia lameli wykorzystuje się miękką szmatkę. Nie należy stosować czyszczenia na mokro, ponieważ wówczas mogłyby powstać nieefektowne smugi. W żadnym wypadku nie powinno się stosować agresywnych środków czyszczących, np. preparatów na bazie rozcieńczalnika lub rozpuszczalnika. Żaluzje najlepiej jest całkowicie opuścić, zamknąć najpierw w jedną, następnie w drugą stronę, i oczyścić z kurzu przy pomocy miękkiej szczotki.  
 
  
 

Żaluzje fasadowe z naszej oferty posiadają różne możliwości sterowania:

screen sterowania


KATALOG TECHNICZNY ŻALUZJI FASADOWYCH 

zaluzje fasadowe katalog 


 

GALERIA

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 9a
 • 9b
 • 9c
 • 9d
 • 9e
 • 9f
 • 9g
 • 9h
 • 9i
 • 9j
 • 9k
 • 9l
 • 9m
 • 9o
 • 9r

Wstecz