Bramy garażowe rolowane
Ze względu na swoje szczególne przeznaczenie każdy garaż powinien być pomieszczeniem funkcjonalnym i bezpiecznym. Najistotniejszym elementem odpowiedzialnym za te właściwości jest brama garażowa.
 
 
Brama, która nie tylko zabezpiecza samochód, lecz często broni także dostępu do domu. Mając na uwadze takie właśnie wymagania proponujemy Państwu rolowane bramy garażowe.
 
 Funkcjonalność  
 
Rolowane bramy garażowe to rozwiązanie wszechstronne – bramę zamontować można zarówno w budowanych obiektach jak i w już istniejących.
Ważną zaletą bram rolowanych jest oszczędność miejsca. Pracująca w płaszczyźnie pionowej brama jest szczególnie dobrym rozwiązaniem tam, gdzie podjazd do garażu jest krótki lub prowadzi wprost na ulicę. Poprawia to znacznie bezpieczeństwo kierującego, gdyż podniesiony pancerz bramy nie ogranicza widoczności.
 
Funkcjonalność bramy rolowanej potwierdzają także poszczególne jej elementy. Profile, z których zbudowany jest pancerz, charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Dopływ światła zapewnić można montując w pancerzu profile z przeszkleniem.
 
 bezpieczeństwo  
 
Brama rolowana to rozwiązanie bezpieczne pod każdym względem. Najmocniejszy pancerz wykonany z profili PA 77 jest wytrzymały na działania mechaniczne, a solidne prowadnice znacznie utrudniają jego wyrwanie.
Brama standardowo wyposażona jest również w zabezpieczenie przed podniesieniem. Hamulec elektromagnetyczny siłownika napędzającego bramę wraz z wieszakami blokującymi skutecznie udaremniają wszelkie próby podważenia bramy.
 
Zgodnie z obowiązującymi normami w konstrukcji naszej bramy przewidzieliśmy także zabezpieczenie przed przygnieceniem zamykającą się bramą. W przypadku znalezienia się jakiejkolwiek przeszkody w polu działania fotokomórki, brama zostaje natychmiast zatrzymana. Problemu nie stanowi także awaria zasilania.
W przypadku zaniku napięcia bramę można otworzyć lub zamknąć za pomocą awaryjnego napędu ręcznego (NHK) w który mogą być wyposażone siłowniki.
 
 estetyka  
 
Jako istotny element architektoniczny brama powinna harmonizować z elewacją budynku. Dzięki dobranej kolorystyce oraz estetycznemu wyglądowi może ona wspaniale podkreślać elewację domu i garażu.
 
 komfort obsługi  
 
Zastosowanie napędu elektrycznego oraz zdalnego sterowania zapewnia duży komfort obsługi. Sterowanie radiowe pozwala na otwieranie i zamykanie bramy bez potrzeby wysiadania z samochodu. Może to być szczególną zaletą np. w czasie deszczu lub wieczorem – za pomocą pilota, można włączyć oświetlenie podjazdu lub garażu.
 
 profil bramowy pa 77  
 
Wykonany jest z wysokogatunkowych blach aluminiowych, przeznaczonych na konstrukcje pancerzy bram rolowanych. Nacisk został położony na walory zabezpieczające profilu. Specjalny kształt profili; odpowiednia grubość blachy pozwala zbudować stabilny pancerz odporny na działania mechaniczne. Zastosowanie wysokiej jakości lakierów, sprawiają iż powłoka profilu charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością i zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników atmosferycznych i łatwy w utrzymaniu czystości. Zaletą jest jego duża trwałość i nieduży ciężar.
 
W zależności od potrzeb profile PA 77 łączyć można w pancerzu z profilami z przeszkleniem PER 77 i wentylacyjnymi PEW 77.
 
 profil bramowy pa 52 , pa 55  
 
Profile bramowe PA 52 oraz PA 55 przeznaczone są do stosowania w bramach o mniejszych gabarytach. Profile te oferowane są  wyłącznie w wersji bez perforacji w szerokiej gamie kolorystycznej zbliżonej do palety RAL. Profile charakteryzują się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i wysoką wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników atmosferycznych. Profile wypełnione są pianką poliuretanową.
 
Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych. Wypełniająca je pianka jest wolna od związków freonu, a farby używane do produkcji nie zawierają kadmu.
 
MONTAŻ  
 
Montaż bram rolowanych to odpowiedzialna czynność. Wymaga doświadczenia od osób wykonujących montaż jak również wiedzy związanej ze sztuką budowlaną.
Firma VERTICAL WOJCIECHOWSKI montaż bram rolowanych wykonuje profesjonalnie i solidnie z zachowaniem wszystkich standardów dotyczących ścisłych zaleceń dokumentacji technicznej producenta stolarki oraz systemów roletowo-bramowych. Montaż bram rolowanych wykonywany jest wyłącznie przez przeszkolony personel pracowniczy naszej firmy. Montujemy wyłącznie bramy, które wyposażone są w pełną dokumentację dopuszczającą do użytkowania .
 
JAKIE STEROWANIE DO bram garażowych rolowanych ?  
 
bramy rol
 
Oferta naszej firmy obejmuje pełną gamę akcesoriów, które są niezbędne do produkcji bram garażowych. Nasze wieloletnie doświadczenie w tej branży pozwoliło nam na wypracowanie dobrych relacji z największymi dostawcami dzięki czemu posiadamy tak bogatą ofertę.
 
Jednym z czołowych dostawców naszych akcesoriów jest firma Somfy. 
 
Elastyczność rozwiązań i bezpieczeństwo to hasła przewodnie, które stały się mottem przy opracowywaniu oferty napędów do bram. Napędy będące w ofercie do bram garażowych są mocne, sprawdzone i wytrzymałe.
 
Wbudowany mechanizm NHK (Awaryjny Napęd Ręczny) pozwala na podniesienie lub opuszczenie bramy w przypadku zaniku zasilania. Prosta i sprawdzona budowa zapewni wytrzymałość oraz cichą pracę. 
 
Najważniejsze zalety tego rodzaju napędów to możliwość sterowania za pomocą przełączników klawiszowych lub sterowania radiowego oraz przy zastosowaniu centralek sterujących możliwość podłączenia szeregu zabezpieczeń tj. optyczne zabezpieczenie krawędzi zamykającej, fotokomórki lub zabezpieczenie przed wciągnięciem. 

  
 

Bramy garażowe rolowane z naszej oferty posiadają wyłącznie sterowanie automatyczne

screen sterowania


 

GALERIA

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

 

Wstecz